Connect with us

Wyniki Ford kite Cup 2013 Łeba

News

Wyniki Ford kite Cup 2013 Łeba

W dniach 12 – 13 lipca w Łebie rozegrano III etap ogólnopolskich zawodów w kitesurfingu z cyklu Pucharu Polski. Łeba przywitała zawodników piękną, słoneczną i wietrzną pogodą. Silny wiatr z północy stworzył idealne warunki do rozegrania obu zaplanowanych konkurencji, Freestyle i Race. Jako pierwsi zaprezentowali się freestylerzy, którzy na wysokich falach przyboju wykonywali spektakularne ewolucje powietrzne. Najlepszy w pojedynczej eliminacji mężczyzn okazał się zwycięzca poprzednich edycji, Marek Rowiński jr., który pewnie pokonał w finale Pawła Kiczkę. Trzecie miejsce wywalczył brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów, Denis Żurik, a czwarte zajął Krzysztof Issel. Bardzo dobre wrażenie pozostawili również Mateusz Derleta i Artur Sowa oraz reprezentant Czech, Marek Zach.

W konkurencji kobiet najlepsza okazała się ubiegłoroczna zwyciężczyni Pucharu Polski Ford Kite Cup, Natalia Grabowska, która wystartowała w zawodach po rocznej przerwie. Kolejne miejsca zajęły Agnieszka Grzymska i Dominika Wilczyńska. W Łebie zabrakło Mistrzyni Świata PKRA, Karoliny Winkowskiej z Teamu Forda. Zawodniczka aktualnie bierze udział w zawodach Pucharu Świata w Niemczech.

FKC_Leba_2013_DDS6662

Wśród młodzików zwyciężył Denis Żurik, który wyprzedził Krzysztofa Issela oraz Ryszarda Sikorskiego.

W konkurencji Race walka o czołowe miejsca rozstrzygnęła się pomiędzy Błażejem Ożogiem, Tomkiem Janiakiem, Maksem Żakowski i Przemkiem Miarczyńskim. Pierwsze cztery, z ośmiu rozegranych wyścigów, wygrał Błażej, a tuż za nim toczyła się zacięta walka o drugie miejsce. Każdy błąd był natychmiast wykorzystywany przez konkurentów. W następnych wyścigach rywalizacja jeszcze bardziej się zaostrzyła. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężył Błażej, przed Tomkiem, Maksem i Przemkiem.

Wśród kobiet ponownie dominowała Agnieszka Grzymska, choć na wzburzonym morzu goniła ją Edyta Gwizdała, która uplasowała się na drugim miejscu wyprzedzając Paulinę Ziółkowską i debiutującą w zawodach Karolinę Grzybowską.

FKC_Leba_2013_DDS6673

Po zakończeniu konkurencji Race udało się jeszcze przeprowadzić dodatkową konkurencję: Super Session Best Trick, w której najlepszą ewolucję, low mobe`a, zaprezentował Denis Żurik.

Zawody były niezwykle udane i potwierdziły jednocześnie progres, jaki w obu konkurencjach zrobili polscy zawodnicy i zawodniczki. Za 10 dni liczna grupa naszych Race`owców będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy.

Życzymy im wielu sukcesów i zapraszamy na Mistrzostwa Polski Ford Kite Cup do Jastarni, które odbędą się w dniach 15 – 18 sierpnia.

 

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne.

Nagrody ufundowali sponsor główny – firma motoryzacyjna Ford, a także pozostali sponsorzy: North Kiteboarding i Ion, wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Apart – dystrybutor sportowych zegarków Aztorin, dystrybutor kamer GoPro oraz producent napojów energetycznych Red Bull.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie WWW.fordcup.pl i fan page`u Ford Kite Cup na facebooku.

 

Wyniki III etapu Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup:

Konkurencja Freestyle:

Kobiety:

1. Natalia Grabowska

2. Agnieszka Grzymska

3. Dominika Wilczyńska

4. Agnieszka Bilska

Mężczyźni:

1. Marek Rowiński jr.

2. Paweł Kiczka

3. Denis Żurik

4. Krzysztof Issel

Masters:

1. Piotr Zabierzowski

2. Bogdan Sarna

3. Filip Nazar

4. Michał Olbrychski

Młodzicy:

1. Denis Żurik

2. Krzysztof Isse

3. Ryszard Sikorski

4. Wiktor Kun

 

Konkurencja Race:

Mężczyźni:

1. Błażej Ożóg

2. Tomek Janiak

3. Maks Żakowski

4. Przemysław Miarczyński

Kobiety:

1. Agnieszka Grzymska

2. Edyta Gwizdała

3. Paulina Ziółkowska

4.  Karolina Grzybowska

Masters:

1.Tomek Janiak

2. Adam Szymański

3. Przemysław Miarczyński

4. Andrzej Ożóg

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top