Connect with us

Maks Zakowski drugi w Pucharze Europy w Niemczech

News

Maks Zakowski drugi w Pucharze Europy w Niemczech

Maks Żakowski, zawodnik BlueCash Team, zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Europy w kite racingu, rozgrywanych na niemieckiej wyspie Sylt. W Mini Kite Surf Europe Tour 2013 wysoko sklasyfikowani zostali także pozostali Polacy – Błażej Ożóg zajął piąte a Agnieszka Grzymska drugie miejsce.

 maks-zakowski-sylt

Tak dobrych wyników w kite racingu zazdrościli nam bardziej doświadczeni zawodnicy z Europy. – Wielu z nich zastanawiało się skąd się w ogóle wziąłem i dlaczego prowadzę zawody. Trudno im było uwierzyć w to, że bez wsparcia związków, bez rozwiniętego programu szkoleniowego, Polacy mogą osiągać tak dobre wyniki. – opowiada Maks Żakowski reprezentujący BlueCash Team i klub Dobra Marina.

 

W Sylt, mimo niesprzyjających warunków wiatrowych, udało się Maksowi poprawić wynik z Francji, gdzie rozgrywane były pierwsze zawody Pucharu Europy. Wówczas w kategorii mężczyzn Maks zajął 9-te a Błażej Ożóg 5 miejsce. W kategorii kobiet Aga Grzymska zajęła 3-cią a Agnieszka Bilska 6 lokatę.

 

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Wiem, że w końcu mam gaz i na zbliżających się Mistrzostwach Europy jestem w stanie powalczyć o medal – mówi Maks Żakowski.

 

W zawodach w Sylt wystartowało w sumie 35 zawodników: 28 mężczyzn i 7 kobiet.

 

Przed nami jeszcze 2 przystanki Mini Kite Surf Europe Tour 2013. We wrześniu zawody Pucharu Europy odbędą się w holenderskiej Hadze a w październiku w Castelldefels w hiszpańskiej Katalonii

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top