Connect with us

Wyniki z Ford Kite Cup 2015 – Łeba

News

Wyniki z Ford Kite Cup 2015 – Łeba

W dniach 24 – 26 lipca w Łebie zakończono trzecie zawody należące do punktacji Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup. Pierwszy dzień zawodów upłynął na oczekiwaniu na odpowiednie warunki wiatrowe. Ostatecznie dopiero pod wieczór, przy wietrze o sile 8-12 węzłów udało się rozegrać cztery wyścigi w konkurencji Formuła Kite.

W pierwszym z rozegranych wyścigów, od startu do mety prowadził brązowy medalista Mistrzostw Świata, Błażej Ożóg. Drugi linię mety minął Maks Żakowski, a trzecie miejsce, po zaciętej walce z Arkiem Kusalewiczem, zajął Tomasz Janiak. W kolejnym wyścigu po bardzo dobrym starcie najlepszy okazał się Maks, a tuż za nim dopłynął Błażej. Trzeci wyścig to walka między tymi samymi zawodnikami i ponowne zwycięstwo Błażeja. W ostatnim wyścigu dnia pierwszy linię mety przekroczył Maks, przed Tomkiem i Arkiem.

FKC_Leba_2015_DSD4576_DSD5863 kopia

W drugim dniu zawodów wiatr był bardzo szkwalisty, o sile od 8 do 23 węzłów, ale na tyle mocny aby rozegrać kolejne cztery wyścigi. Zwycięzcą wszystkich wyścigów był Maks Żakowski. Jako drugi czterokrotnie linię mety mijał Tomasz Janiak, a na trzecim miejscu dwukrotnie pojawili się Piotr Lenckowski i Tomasz Glazik.

Ostatniego dnia w warunkach sztormowych, przy wietrze dochodzącym w szkwałach do 40 węzłów, rozegrała się konkurencja Freestyle. Od pierwszych pojedynków większość zawodników miała kłopoty z porywistym wiatrem, mocno zafalowanym akwenem i krótką, łamiącą się falą. Najlepiej w tych warunkach poradził sobie zwycięzca poprzednich edycji Posito Martinez, który w finale pokonał Victora Borsuka. Trzecie miejsce, po bardzo udanym pokazie, wywalczył Marek Rowiński, który w „małym finale” wygrał z Denisem Żurikiem.

W kategorii kobiet bezapelacyjnie zwyciężyła Karolina Winkowska, przed Natalią Grabowską, Martyną Konkel, Julią Wirą i Martą Wysocką.

Wśród młodzików, podobnie jak w poprzednich zawodach, w finale spotkali się Krzysztof Issel z Denisem Żurikiem i podobnie jak w Chałupach i Rewie zwyciężył Krzysztof. Trzecie miejsce, po bardzo wyrównanym pojedynku z Janem Szlagowskim, zajął Wiktor Kun.

W kategorii Masters odbył się niezwykle zacięty pojedynek, w którym najlepiej w opinii sędziów popłynął Marek Zach, a tuż za nim uplasowali się Łukasz Ceran i Dariusz Ziomek.

Korzystając ze sprzyjającego, silnego wiatru na zakończenie zawodów udało się jeszcze rozegrać bardzo widowiskową, dodatkową konkurencję ”Big Air Best Trick”, w której podstawowym kryterium oceny była wysokość skoku. Najwyższym skokiem popisał się Rafał Hoc i to on został nagrodzony w tej konkurencji.
Oby w przyszłości zawsze zawody mogły odbywać się w tak sprzyjających i jednocześnie tak wymagających warunkach, przy aplauzie licznie zgromadzonych plażowiczów.

W klasyfikacji Ligii Szkół Kitesurfingowych zwyciężyła Surfpoint, przed Wake.pl i Akademią kitesurfingu.
Przed nami jeszcze jeden przystanek w tegorocznym turze zawodów o Puchar Polski Ford Kite Cup oraz Mistrzostwa Polski w konkurencji Formuła Kite, w dniach 14 – 16 sierpnia w Jastarni.
Serdecznie zapraszamy!

FKC_Leba_2015_DSD4576_DSD5655 kopia

Wyniki III etapu Pucharu Polski Ford Kite Cup 2015:
Konkurencja Freestyle:
Mężczyźni

1. Felix Posito Martinez
2. Victor Borsuk
3. Marek Rowiński
4. Denis Żurik
5. Dariusz Ziomek
5. Krzysztof Issel
5. Artur Sowa
5. Ryszard Sikorski

Kobiety:
1. Karolina Winkowska
2. Natalia Grabowska
3. Martyna Konkol
4. Julia Wira

Młodzicy:
1. Krzysztof Issel
2. Denis Żurik
3. Wiktor Kun
4. Jan Szlagowski

Masters:
1. Marek Zach
2. Łukasz Ceran
3. Darek Ziomek
4. Tomek Lebecki

Konkurencja Race:
Open:
1.Maks Żakowski
2.Tomasz Janiak
3.Piotr Lenckowski
4.Tomasz Glazi

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top