Connect with us

Rusza II etap zawodów Ford Focus Active Challenge 2019

News

Rusza II etap zawodów Ford Focus Active Challenge 2019

W dniach 5 – 7 lipca obędzie się już druga odsłona tegorocznych zawodów z cyklu Ford Focus Active Challenge. Tym razem zawodniczki i zawodnicy spotkają się w Jastarni od strony Zatoki Puckiej, na kempingu Sun4Hel, gdzie będą rywalizować w trzech głównych konkurencjach: Freestyle’u, Twin Tip Racingu oraz Kite Foilu.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie Polski Związek Kiteboardingu, który odpowiada za regulamin i przepisy współzawodnictwa.

Kolejny wakacyjny weekend powinien zgromadzić liczną grupę zawodników zwłaszcza w kategorii  wiekowej juniorzy. Liczymy też na gorący doping wczasowiczów, którzy chętnie oglądają popisy kitesurferów.

Po pierwszej czerwcowej odsłonie największy niedosyt mogą czuć zawodniczy startujący we Freestyle`u. Niestety brak wiatru nie pozwolił dokończyć finałów, w związku z czym wyłoniono trzy pierwsze miejsca ex aequo wśród kobiet dla Natalii Grabowskiej, Katarzyny Lange oraz Aliny Ungeheuer, a także cztery pierwsze miejsca wśród mężczyzn dla Oskara Cholewińskiego, Mikołaja Gregiera, Alexa Niżnika i Bartka Włodarczyka.

W Formule Kite w kategorii open wśród kobiet w pierwszych zawodach najlepsza była Julia Damasiewicz przed Magdą Woyciechowską i Niną Arcisz. W tej samej konkurencji w kategorii open wśród mężczyzn pierwsze miejsce zdobył Jakub Jurkowski, przed kolejno Arkadiuszem Kusalewiczem i Michałem Wojciechowskim.

W tym roku konkurencja Twin Tip Racing rozgrywana jest w grupie wiekowej do lat 14, aby zachęcić młodzież do startu w ogólnopolskich zawodach.

Organizatorzy liczą na dużą frekwencję i ekscytującą rywalizację sportową.

Nagrody ufundował sponsor główny, firma motoryzacyjna Ford – producent Forda Focusa Active, nowego crossovera, a także: Duotone i Ion – wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Aztorin – dystrybutor wodoodpornych zegarków sportowych. Energii do sportowej walki doda Red Bull.

Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać Vipowska Szkółka Kitesurfingowa, która tym razem gościć będzie znanych aktorów oraz Mistrza Świata i Europy w pływaniu Mateusza Sawrymowicza, który jest fanem kitesurfingu i będzie uczył się nowych tricków.

Kalendarz Ford Kite Cup 2019

5 – 7 lipca Puchar Polski Ford Focus Active Challenge, Jastarnia

26 – 28 lipca Puchar Polski AZTORIN Kite Challenge, Rewa

15 – 18 sierpnia Mistrzostwa Polski Ford Focus Active Challenge, Puck

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Jeżeli chcecie być na bieżąco, śledźcie nasz oficjalny profil na Facebooku: https://www.facebook.com/fordkitecup.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top