Connect with us

Karolina Winkowska wygrywa Puchar Swiata w Saint Peter Ording

News

Szósty tegoroczny przystanek Pucharu Świata w kitesurfingu PKRA (Professional Kiteboard Riders Association) w niemieckim Saint Peter Ording przyciągnął najliczniejszą w wieloletniej historii zawodów, grupę startujących. W dniach 12 – 21 lipca, 134 zawodników z 24 krajów stanęło do rywalizacji w dwóch głównych konkurencjach zawodów, we Freestyle’u i Slalomie. Polskę reprezentowały aż trzy kitesurferki: Karolina Winkowska, Katarzyna Lange i Helena Brochocka. Karolina w wielkim stylu wygrała najpierw pojedynczą, a potem podwójną eliminację we Freestyle’u, pokonując Brazylijkę Brunę Kajyię oraz Hiszpankę Giselę Pulido. Tym samym odebrała prowadzenie swojej rywalce Giseli, zapewniając sobie I miejsce w rankingu Pucharu Świata. Jest to siódme zwycięstwo w międzynarodowych zawodach, w kilkuletniej karierze zawodniczej naszej reprezentantki. Kasia Lange ukończyła zawody na dziewiątym miejscu.
W pucharze wśród mężczyzn w konkurencji Freestyle, po raz pierwszy zawody wygrał Nowozelandczyk, Marc Jacobs.
Teraz zawodniczka jest w drodze na hiszpańską wyspę Fuerteventura, gdzie będzie przygotowywać się do kolejnych zawodów z cyklu Pucharu Świata PKRA oraz nadchodzących Mistrzostw Polski Ford Kite Cup, które odbędą się w dniach 15 – 18 sierpnia w Jastarni.