Connect with us

Mistrzostwa Polski w Foilboardingu

News

Mistrzostwa Polski w Foilboardingu

W dniach 4 – 7 czerwca na cyplu rewskim odbędzie się drugi etap zawodów o Puchar Polski i Mistrzostwo Polski Ford Kite Cup w kitesurfingu. W ten długi czerwcowy weekend będzie można zobaczyć popisy najlepszych kitesurferów startujących w dwóch głównych konkurencjach Freestyle oraz Course Racing.

Po raz pierwszy w Polsce odbędą się też Mistrzostwa Polski w Foilboardingu, dyscyplinie, która zyskuje coraz większą popularność wśród kitesurferów.

Foilboarding to konkurencja, w której zawodnicy używają metrowego, specjalnej konstrukcji statecznika przymocowanego do deski zwanego hydroskrzydłem. Hydroskrzydło wynosi zawodnika stojącego na desce nad wodę, co sprawia wrażenie unoszenia się. Nasi zawodnicy coraz lepiej radzą sobie w tej konkurencji, więc będziemy świadkami ciekawej rywalizacji.

fkc-rewa

Na starcie zabraknie aktualnej Mistrzyni Świata we Freestyle, Karoliny Winkowskiej, która po intensywnym treningu na Dominikanie startować będzie w zawodach Triple S w Stanach Zjednoczonych. W kategorii kobiet spodziewać się będziemy więc rywalizacji między zdobywczynią drugiego miejsca na zawodach w Chałupach, Kasią Lange, a Natalią Grabowską, która uplasowała się na trzecim miejscu w pierwszym etapie. Do rywalizacji stanie także Agnieszka Grzymska, startująca w obu konkurencjach głównych.

W przypadku sprzyjających warunków wiatrowych zawodnicy startujący we Freestyle, tacy jak Victor Borsuk, Marek Rowiński jr, Krzysztof Issel oraz Denis Żurik, dostarczą nam wielu sportowych wrażeń. W Course Racingu liczymy na ciekawe pojedynki szczególnie między Maksem Żakowskim, Błażejem Ożogiem i Tomkiem Janiakiem.
Młodzi zawodnicy startujący w konkurencji Freestyle zbierać będą punkty do klasyfikacji Ligii Szkół Kitesurfingowych. Dotychczas najwięcej punktów zdobyła szkółka Surfpoint, przed Wake.pl i Kite Park.

Pula nagród w całym cyklu zawodów wynosi 110 000 PLN. Nagrody ufundował sponsor główny, firma motoryzacyjna Ford, a także: North Kiteboarding i Ion – wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Aztorin – dystrybutor nowoczesnych, wodoodpornych zegarków, GoPro – producent kamer sportowych, oraz firma Evokaii – surferska marka odzieżowa. Energii do sportowej walki doda Red Bull.

Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać również Vipowska Szkółka Kitesurfingowa, która jak co roku gości znanych aktorów, sportowców oraz dziennikarzy.
Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zawodach zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie www.fordcup.pl

fkc-rewa2

Plan zawodów:
1 dzień zawodów 4 czerwca (czwartek)
8:00-9:30 Rejestracja zawodników
10:00 Skippers meeting oraz losowanie grup
10:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

2 dzień zawodów 5 czerwca (piątek)
8:00-9:30 Rejestracja zawodników
10:00 Skippers meeting oraz losowanie grup
10:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

3 dzień zawodów 6 czerwca (sobota)
9:00 Skippers meeting
9:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji
19:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

4 dzień zawodów 7 czerwca (niedziela)
Dzień rezerwowy zawodów
9:00 Skippers meeting
9:30-16:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji
18:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

Następne zawody z cyklu Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup w kitesurfingu odbędą się w dniach 24 – 26 lipca w Łebie.

Więcej informacji na stronie zawodów WWW.fordcup.pl oraz na FB.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top