Connect with us

K.Winkowska na podium w Chinach

News

K.Winkowska na podium w Chinach

k-winkowska-chiny2

Po dwumiesięcznej przerwie w rozgrywkach Pucharu Świata PKRA w kitesurfingu, na chińskiej wyspie Pingtan rozegrano już ósme w tym roku zawody. Na słynącą z silnych wiatrów i fal wyspę, 22 października zjechała czołówka światowych kitesurferów. Polskę, jak zawsze, reprezentowała zawodniczka Teamu Forda, Karolina Winkowska.

W pierwszych dniach zawodów Polka pokonała swoją największą rywalkę, Hiszpankę Giselę Pulido, wygrywając pojedynczą eliminację. Tym samym udowodniła, że jest w wysokiej formie pomimo przebytej kontuzji kolana. Karolina wygrała lepszym wykonaniem i trudnością tricków, prezentując m.in.: 315, blind judge 3, back mobe, 313. Trzeciego dnia zawodów Karolinie niestety nie dopisało szczęście i przegrała podwójną eliminację z Giselą, kończąc swoje starty w Pingtan na drugim miejscu. Pojedynki kobiet były na najwyższym, światowym poziomie i odbywały się w niezwykle trudnych warunkach – słabnącym wietrze, wysokich falach i silnym prądzie wstecznym, dlatego też drugie miejsce to świetny wynik. Gorąco gratulujemy zawodniczce i trzymamy kciuki za kolejne starty!

Wśród mężczyzn po raz pierwszy w triumfował Christophe Tack, przed wielokrotnym Mistrzem Świata we Freestyle’u, Aaronem Hadlowem. Trzeci w Pingtan, Alex Pastor, zapewnił sobie jednocześnie tytuł Mistrza Świata we Freestyle, mimo, że do końca rozgrywek zostały jeszcze dwa przystanki PKRA.

Wyniki Freestyle’u na zawodach w Pingtan są już znane, ale zawody potrwają do końca tygodnia i wyłonią zwycięzców w konkurencjach Big Air i Slalom. Oficjalne zakończenie zawodów odbędzie się 27 października.

Wyniki:
Kobiety:
1. Gisela Pulido (Hiszpania)
2. Karolina Winkowska (Polska)
3. Annabel van Westerop (Aruba)

Mężczyźni:
1. Christophe Tack (Belgia)
2. Aaron Hadlow (Wielka Brytania)
3. Alex Pastor (Hiszpania)

 

k-winkowska-chiny3

 

k-winkowska-chiny4

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top