Connect with us

KArolina Winkowska druga w Pucharze Swiata we Francji

News

KArolina Winkowska druga w Pucharze Swiata we Francji

We francuskiej miejscowości Leucate, gdzie od soboty trwają zawody z cyklu Pucharu Świata w kitesurfingu PKRA (Professional Kiteboard Riders Association), zakończyły się finały Freestyle kobiet i mężczyzn. Polskę reprezentowała zawodniczka Teamu Forda, Karolina Winkowska, która uplasowała się na drugim miejscu, przegrywając pojedynek ze swoją rywalką, Hiszpanką Giselą Pulido. Trzecie miejsce przypadło Brazylijce, Brunie Kajyi. Wśród panów zwyciężył Alex Pastor, pokonując Marca Jacobsa i Aarona Hadlowa oraz zeszłorocznego Mistrza Świata Youriego Zoona, który ostatecznie  uplasował się na czwartej pozycji.

Warunki we Francji były bardzo trudne. Silny i szkwalisty wiatr, dochodzący nawet do 7-8 stopni w skali Beauforta utrudniał zawodnikom wykonywanie ich najlepszych trików. Mimo tak złych warunków, cieszy nas wysoka, druga pozycja Karoliny Winkowskiej!

Karolina Winkowska 111Wyniki zawodów:

 

Kobiety Freestyle:

1. Gisela Pulido (Hiszpania)

2. Karolina Winkowska (Polska)

3. Bruna Kajiya (Brazylia)

 

Mężczyźni Freestyle:

1. Alex Pastor (Hiszpania)

2. Marc Jacobs (Nowa Zelandia)

3. Aaron Hadlow (Wielka Brytania)

 

Wszystkich miłośników kitesurfingu zapraszamy do Chałup w dniach 17-19 maja na pierwsze w tym roku zawody z cyklu Pucharu Polski Ford Kite Cup 2013, w których wystąpi ubiegłoroczna Mistrzyni Świata PKRA, Karolina Winkowska

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top