Connect with us

Ford Kite Cup 2013 – Chałupy

News

Ford Kite Cup 2013 – Chałupy

Pierwszy etap zawodów Ford Kite Cup 2013 rozpocznie się już w przyszły piątek, 17 maja na kempingu Chałupy III, na Półwyspie Helskim.

Tradycyjnie zawodnicy wystartują w dwóch głównych konkurencjach: Freestyle i Race, ocenianych według międzynarodowych zasad IKA (International Kiteboarding Association). Freestyle to konkurencja polegająca na wykonaniu najefektowniejszych ewolucji, natomiast Racing to wyścig na czas po wyznaczonej trasie.

Konkurencjami dodatkowymi będą: Kiteloop, Best Trick, Sliders, Expression, Wave, Slalom i Air Style. W tym roku zapowiedziano również konkurencje eksperymentalne takie, jak Foilboarding i Pojedynek. Nowością będzie także Liga Szkół Kitesurfignowych, wprowadzona do punktacji zawodów. Ideą LKS jest zachęcenie szkółek do sportowej rywalizacji poprzez wystawienie ich utalentowanych podopiecznych w zawodach Ford Kite Cup.

Pula wszystkich nagród w tegorocznym Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Ford Kite Cup wyniesie 115 000 PLN (w tym 45 000 PLN stanowić będą nagrody pieniężne, a wartość nagród rzeczowych wyniesie 70 000 PLN).

Sponsorem głównym zawodów jest firma motoryzacyjna Ford. Nagrody ufundowali również North Kiteboarding i Ion , wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Apart – producent sportowych zegarków Aztorin, dystrybutor kamer GoPro oraz Red Bull, który doda skrzydeł kitesurferom i kibicom.

Tegoroczna rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem organizatorzy zaprosili do uczestnictwa w zawodach Ford Kite Cup wielu polskich i zagranicznych kitesurferów.

Swój start w zawodach zapowiedziała aktualna Mistrzyni Świata PKRA we Freestyle’u, Karolina Winkowska z Teamu Forda. Karolina, po zdobyciu tytułu pod koniec zeszłego roku, triumfowała także na tegorocznych zawodach Pucharu Świata, zdobywając pierwsze miejsce w Maroko i drugie we Francji. Poza Karoliną, na arenie zawodów zobaczymy także jej kolegę z Teamu Forda, zeszłorocznego zwycięzcę zawodów Ford Kite Cup – Victora Borsuka. Victor rozpoczął nowy sezon od zwycięstwa w Pucharze Azji KTA (Kiteboard Tour Asia) na Filipinach, a obecnie przebywa w Chinach na kolejnym przystanku zawodów. Jak widać, zawodnicy Teamu Forda są świetnie przygotowani do tegorocznej rywalizacji w zawodach i będą zacięcie walczyć o zwycięstwo.

W konkurencji Racing organizatorzy spodziewają się obecności czołowych polskich zawodników. Błażej Ożóg i Tomek Janiak, którzy także odnoszą sukcesy w międzynarodowych zawodach, będą znów toczyć ekscytującą walkę o zwycięstwo na polskich wodach. Oprócz nich, w zawodach swoich sił spróbuje Przemysław Miarczyński –  zdobywca brązowego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i wielokrotny Mistrz Świata w windsurfingowych klasach Mistral i RS:X.

Wszystkich zainteresowanych startem w zawodach zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zawodów dostępnym na stronie www.fordcup.pl.

Podczas tegorocznego cyklu Ford Kite Cup zaplanowane zostały cztery edycje Pucharu Polski oraz  Mistrzostwa Polski, które rozgrywane będą według poniższego kalendarza:

17 – 19 maja Chałupy

21 – 23 czerwca Rewa

12 – 14 lipca Łeba

15 – 18 sierpnia Jastarnia (Mistrzostwa Polski)

 

Zapraszamy również do odwiedzenia Ford Kite Cup na facebooku.

Do zobaczenia w Chałupach!

 

Plan zawodów:

1 dzień zawodów 17 maja (piątek)

8:00-9:30 Rejestracja zawodników

10:00       Skippers meeting oraz losowanie grup

10:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

2 dzień zawodów 18 maja (sobota)

9:00 Skippers meeting

9:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

19:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

3 dzień zawodów 19 maja (niedziela)

Dzień rezerwowy zawodów

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top