Connect with us

Victor Bosrsuk pierwszy w Pucharze Azji

News

Victor Bosrsuk pierwszy w Pucharze Azji

W ostatnim tygodniu marca, na malowniczej wyspie Boracay na Filipinach odbyły się zawody z cyklu Pucharu Azji KTA (Kiteboard Tour Asia) we Freestyle’u. Reprezentant Polski,  zawodnik Teamu Forda i Mistrz Polski Ford Kite Cup, Victor Borsuk zajął tam pierwsze miejsce. Victor sprawnie przeszedł pojedynczą i podwójną eliminację walcząc z zawodnikami z całego świata, a w finałach pokonując Mistrza Filipin i Mistrza Wietnamu. Jednogłośną decyzją sędziów, polski zawodnik wygrał całe zawody.

Victor relacjonuje „Wiatr dopisał nam 3-go i 5-go dnia, w których rozegraliśmy pojedynczą i podwójną eliminację. Każdy heat był dużym wyzwaniem, bo musiałem zmierzyć się z ludźmi z całego świata. Pierwsze starcie zacząłem na pełnej mocy robiąc 4 tricki w ciągu pierwszej minuty, z plaży słyszałem tylko głos komentatora, który krzyczał: ,,Victor is a Terminator!!!”. Po dobrym rozpoczęciu coraz fajniej mi się pływało i tak dotarłem do finału, gdzie najpierw zmierzyłem się z Mistrzem Filipin, a potem z Mistrzem Wietnamu. Strasznie mi się podobało i mam nadzieję, że w przyszłym roku znowu uda mi się przyjechać na Puchar Azji”.

victor borsuk2

Wcześniej Victor spędził dwa miesiące w Wietnamie, trenując do zawodów KTA i przygotowując się do nadchodzącego sezonu Pucharu Polski Ford Kite Cup, który rozpocznie się już w maju.

Victora Borsuka będzie można zobaczyć w Polsce na pierwszych zawodach Pucharu Polski Ford Kite Cup, które odbędą się w dniach 17-19 maja w Chałupach

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top