Connect with us

Asia Litwin – młoda zawodniczka freestyle kitesurfingu razem z Baby-G

News

Asia Litwin – młoda zawodniczka freestyle kitesurfingu razem z Baby-G

Ma dopiero 17 lat, startuje z seniorami, a na koncie ma już tytuł Wice Mistrza Świata 2009 i Mistrza Europy 2011. Aktualnie zajmuje 1 miejsce w rankingu IKA 2012 (The International Kiteboarding Association – Międzynarodowe Stowarzyszenie Kitesurfing’u).

Joanna Litwin, uczennica drugiej klasy jednego z warszawskich liceów rzadko bywa w szkole, bo oblatuje świat zdobywając kolejne nagrody w konkursach kitesurfingu. Od początku 2012 r. wspiera ją marka zegarków CASIO Baby-G.

Joanna kitesurfing trenuje od 12 roku życia. Wcześniej zajmowała się windsurfingiem i snowboardingiem. Już po 3 latach trenowania wygrała zawody Pucharu Świata PKRA (Professional Kiteboard Riders Association) w Niemczech w 2009 roku i tym samym została Wice Mistrzynią Świata 2009. Na swoich drugich w karierze zawodach Pucharu Świata PKRA w Tarifie w 2008 roku uzyskała tytuł 'Rookie of the event’, czyli odkrycie zawodów i świetnie zapowiadająca się zawodniczka. W zawodach tych zajęła 4 miejsce. Obecnie posiada tytuł Mistrzyni Europy 2011. Wygrała również ostatnie zawody Pucharu Świata PKRA w Nowej Kaledoni i zajęła czwarte miejsce w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata PKRA 2011.

Kitesurfing oznacza dosłownie surfowanie z latawcem. W odróżnieniu od windsurfingu kitesurfer prowadzi deskę „na krawędzi”, podobnie jak w snowboardzie. Nie wykorzystuje tradycyjnego żagla, tylko odmiany latawca, trzymanego na barze (drążku), przypiętym do zakładanego przez surfera trapezu.

Najwyżej punktowanymi i najtrudniejszymi trikami w tym sporcie są tzw. power handle passy, polegające na przełożeniu bar’u za plecami z ręki do ręki przy danej rotacji (triku). Np. płynąc na lewym halsie wybijemy się do przodu skręcając w prawo i wyrzucając nogi w górę, przekładamy bar z prawej ręki do lewej i lądujemy – jest to power handle pass o nazwie slimchance. Jak wygląda ten trik można zobaczyć na http://www.prokitetour.com/trick.php?id=14.

Asia wyznaje, że „Kitesurfing to moja pasja. Poświęcam jej większość czasu. Bardzo dużo trenuję, często wyjeżdżam za granicę i stale uczę się nowych rzeczy, co zawsze sprawia mi dużą frajdę. Dzięki zawodom poznaję mnóstwo ciekawych ludzi, którzy tak jak ja, poświęcają się swojej pasji. Mimo, że czasem zdarzają się małe czy większe kontuzje, nie poddaję się i zawsze dążę do celu„. Tak aktywna i wytrwała dziewczyna potrzebuje zegarka na miarę swoich potrzeb. Dlatego Asia Litwin nawiązała współpracę z CASIO Baby-G, dzięki której będzie mogła dalej się rozwijać.

Wybór jest nieprzypadkowy. Zegarki CASIO z serii Baby-G są stworzone specjalnie dla kobiet aktywnych, które nie boją się ekstremalnych sportów.” – mówi Asia, która na co dzień nosi model BLX-100-9ER. „Zegarki te są wodoszczelne i posiadają przydatne funkcje, chociażby wykres pływów morskich na podstawie aktualnej pozycji geograficznej, który pomaga szczególnie miłośniczkom sportów wodnych, takim jak ja”.

Asia Litwin i CASIO Baby-G to świetnie dobrana para, dlatego zaproponowaliśmy jej współpracę. Ta młoda dziewczyna ma autentyczny talent i wie, co z nim zrobić. Wyznacza sobie cele i wytrwale do nich dąży. Nigdy się nie poddaje i chociaż łączenie kariery sportowej ze szkołą jest czasami trudne, daje sobie świetnie radę. (Wy)trwałość jest również zaletą zegarków Baby-G. Dzięki solidnym materiałom, z jakich są stworzone, Asia może swobodnie surfować na wodzie, pływać a nawet nurkować. Zegarek będzie jej towarzyszył podczas nawet najbardziej niesamowitych trików i podróży.” – dodaje Rafał Zadara – Brand Manager CASIO.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top