Connect with us

Red Bull King of the Air 2013

News

Red Bull King of the Air 2013

Po siedmiu latach przerwy, Red Bull King of the Air powrócił do kalendarza zawodów kitesurfingowych, angażując światową czołówkę sportowców tej dyscypliny. Podczas rywalizacji Red Bull King of the Air w niedzielę 3. lutego w zatoce Big Bay w Kapsztadzie podmuchy wiatru były równie silne jak emocje. Zawodnicy wykonywali kite’owe triki na wysokości dochodzącej do 25 metrów. Tytuł „King of the Air” zdobył Amerykanin Jesse Richman.

KAPSZTAD (RPA) – Słynna kapsztadzka Góra Stołowa stanowiła idealne tło dla starcia szesnastu zaproszonych kiteboarderów i ośmiu zawodników z dzikimi kartami. Widowiskowe wydarzenie Red Bull King of the Air zakończyło się zwycięstwem Jessego Richmana z USA, któremu udało się pokonać Sama Lighta i Nicka Jacobsena. Jego triumf podziwiał pięciotysięczny tłum fanów.

Zupełnie się tego nie spodziewałem, jestem niesamowicie podekscytowany! Zawody Red Bull King of the Air od samego początku były największym tego typu eventem na świecie– startowałem w nich jako dzieciak i było to najlepsze doświadczenie. To niewiarygodne, że wygrałem! Bo startowali dzisiaj najlepsi zawodnicy z całego świata!” – komentował 20-latek z Hawajów.

Red Bull King of the Air 2013 - Cape Town_fot. Ydwer van der Heide _Red Bull Content Pool

Panel sędziowski, w skład którego weszli: kiteboarder Susi Mai, redaktor „Kiteworld Magazine”
i prezenter programu „The Kite Show” Jim Gaunt oraz jeden z pierwszych wychowanków Red Bull King of the Air — Greg Thijsse z RPA, oceniał zawodników w kategorii wysokości, kreatywności i stylu.

Robby Naish, nazywany ojcem chrzestnym sportów wodnych, również pojawił się w Kapsztadzie, by obejrzeć zmagania zawodników. „Wstyd się przyznać, ale to moja pierwsza wizyta w RPA. Pobyt tutaj to czysta przyjemność. Bardzo się cieszę, że przyjechałem! Zawsze wiedziałem, że warto” – skomentował Robby. „Od dawna rozmawialiśmy o wznowieniu Red Bull King of the Air, a dziś trafiliśmy na najlepsze warunki – był to najlepszy pokaz kiteboardingowych popisów na najwyższym poziomie, jaki widziałem. Zatoka Big Bay była idealnym miejscem dla tego eventu. Jeśli dotychczas to miejsce nie widniało na sportowej mapie, teraz na pewno się na niej pojawi. Jeszcze nigdy nie widziałem na zawodach kiteboardingowych takiej ilości ludzi. To ogromne widowisko.”

Ostateczne wyniki: 1. Jesse Richman (USA), 2. Nick Jacobsen (DEN), 3. Sam Light (GBR), 4. Youri Zoon (NED), 5. Andries Fourie (RSA), 5. Lewis Crathern (GBR), 7. Gianni Aragno (ESP), 7. Kevin Langeree (NED)

Red Bull King of the Air 2013 - Cape Town

Więcej informacji o wydarzeniu Red Bull King of the Air na: www.redbull.pl oraz  www.redbullkingoftheair.co.za

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top