Szkoła Zdrowia

Szkoła Zdrowia jako firma działa oficjalnie od 1 czerwca 1992 roku. Oficjalnie, bo bazuje na wieloletnich doświadczeniach, już od początku lat sześćdziesiątych zdobywanych w harcerstwie, szkoleniu sportowym oraz w organizacji wycieczek turystycznych i obozów rekreacyjnych. Dzisiejsza nasza działalność mieści się więc w naturalnym nurcie zainteresowań i doświadczeń, popartych zawodowo pracą naukowo-dydaktyczną w Akademii Wychowania Fizycznego.

Założycielem i właścicielem Szkoły Zdrowia jest Lech Powolny – doktor nauk o wychowaniu fizycznym, propagator całożyciowych form aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, teoretyk i praktyk atrakcyjnych i akceptowanych powszechnie sportów całego życia: narciarstwa, snowboardu i windsurfingu.

Nazwa Szkoła Zdrowia nie jest więc przypadkowa. Szkoła dlatego, że nawiązuje do kulturowych wartości edukacyjnych, które mają swoje znaczenie w każdym wieku i na każdym poziomie motorycznego zaawansowania. Zdrowia zaś dlatego, że szeroko pojmowane zdrowie jest wartością uniwersalną, najlepiej chyba uzasadniającą potrzebę dbałości o własną sprawność,urodę i funkcjonalność.

Kontakt:
tel./fax 032 254 72 39
tel. kom. 0 602 178 208
e-mail: lech@szkolazdrowia.com.pl
www: http://www.szkolazdrowia.com.pl