Connect with us

Zakowski zwycieza 44 Islands Kite Cup

News

Zakowski zwycieza 44 Islands Kite Cup

W zawodach Pucharu Polski w Kitesurfingu Maks Żakowski jest regularny jak maszyna: 3 etap i 3 zwycięstwo. Tym razem zawodnicy ścigali się w Świnoujściu (13-15 czerwca). Wicemistrz Świata kitesurfingu w kategorii kiterace znowu nie dał szans swoim rywalom, wygrywając po drodze aż 7 z 8 wyścigów. Trzeci był jego kolega z Blue Media Team – Tomek Janiak, Wicemistrz Świata Masters, który równie regularnie zajmował 3. miejsca w poszczególnych wyścigach.

Trzeci przystanek kajtowy Pucharu Polski w Świnoujściu „44 Islands Kite Cup”, zaowocował trzecim z kolei podium dla zawodników Blue Media Team – i trzecim z rzędu zwycięstwem Maksa Żakowskiego. Kitesurferzy zmagali się nie tylko z dość porywistym, zachodnim wiatrem, który opóźnił zawody o jeden dzień, lecz także z nową technologią: latawcami komorowymi. Swój nowy nabytek mogli przetestować po raz pierwszy w tegorocznym cyklu Pucharu Polski właśnie w Świnoujściu.

Pogoda faktycznie była szalona, zmienna, ale trzeba przecież umieć odnaleźć się w każdej sytuacji. W połowie wyścigów startowałem na zwykłym latawcu, w drugiej połowie na komorowym. Różnica jest kolosalna – na „pompowańcu” musiałem się nieźle napocić, żeby wygrać z chłopakami, na „komorowcu” był już widoczny odskok. Latawce komorowe znacznie trudniej ujarzmić niż zwykłe „pompowańce”, za to frajda z pływania na nich jest zdecydowanie większa – mówił po zawodach Maks Żakowski – Fotel lidera Pucharu Polski jest wygodny, ale wcale nie zamierzam spocząć na laurach. Szczególnie elektryzująco zapowiada się dla mnie etap w Mielnie.

Po kapitalnym występie w Świnoujściu zawodnicy Blue Media Team plasują się aktualnie na 1. (Maks Żakowski) oraz 3. (Tomek Janiak) pozycji w klasyfikacji generalnej.

Kolejna kitesurferów przywita plaża w Rewie, na której od 19 do 22 czerwca będą mogli sprawdzić swoje umiejętności. Od 10 do 13 lipca zawodnicy będą już walczyć w Łebie, w konkurencji Course Racing. Początek sierpnia (1-3 sierpnia) zawodnicy Blue Media Team zarezerwowali sobie na zawody w Mielnie, jedne z najważniejszych w całym sezonie, także ze względów osobistych – Maks Żakowski pływa tu od dziecka. Kitesurferzy będą mieli okazję sprawdzić się w tutaj kategorii race jeszcze przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy w Kite Racingu, które odbędą się właśnie na plaży w Mielnie (2-7 września 2014). Wreszcie końcówka sierpnia (29-31 sierpnia) i wyczekiwane przez wszystkich kitesurferów oraz kibiców widowiskowe zawody w kategoriach freestyle oraz race w Jastarni, które kończą tegoroczny Puchar Polski.

Trzydniowej przygodzie z kajtem w Świnoujściu towarzyszyły pikniki rodzinne, podczas których dorośli i nastolatki mogli m.in. spróbować swoich sił w szkółkach kajtowych. Pod koniec dnia, przy zachodzie słońca, wszyscy – sportowcy i kibice – bawili się wspólnie na imprezie na jednej z najpiękniejszych polskich plaż.

44-islands-kite-cup2

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top