Connect with us

Tomasz Janiak Mistrzem Europy Masters

News

Tomasz Janiak Mistrzem Europy Masters

t-janiak5Tomek Janiak zdobył tytuł Mistrza Europy Masters w zakończonych właśnie Mistrzostwach Europy w kitesurfingu, rozgrywanych w Mielnie. Dzięki jego zwycięstwu Polska zakończyła zawody z najcenniejszym medalem na koncie. Kolega Janiaka z klubu Blue Media Team, Maks Żakowski, wywalczył brązowy medal w kategorii wiekowej U-21. W zawodach wzięło udział 42 kitesurferów z całego świata.

Mistrzem Europy został Oliver Bridge, któremu polskie morze wyraźnie sprzyja. Brytyjczyk tryumfował bowiem aż w trzech kategoriach wiekowych: U-18, U-21 oraz w kategorii otwartej mężczyzn. Wicemistrzostwo w kategorii open trafiło w ręce Floriana Trittela, pływającego w barwach Hiszpanii. Na trzecim stopniu podium stanął Włoch, Riccardo Leccese. Najwyżej wśród Polaków znalazł się Maks Żakowski, który w klasyfikacji open zajął siódme miejsce. Tomek Janiak w tzw. „generalce” był wprawdzie dwunasty, ale nie przeszkodziło mu to sięgnąć po tytuł Mistrza Europy Masters.
Zawody zaliczam do raczej udanych. Zdobyłem Mistrzostwo Europy Masters, co cieszy tym bardziej, że poziom zawodów w tym roku był naprawdę wyśrubowany i zawodnicy prezentowali naprawdę wyśmienitą formę – mówił po ceremonii świeżo upieczony Mistrz Europy Masters. Warto dodać, że w tym roku zawodnik Blue Media Team podczas zawodów we włoskim Cagliari wywalczył też Wicemistrzostwo Świata Masters.

Wśród Pań najlepsza okazała się Elena Kalinina z Rosji, która została tegoroczną Mistrzynią Europy. Tuż za nią na podium uplasowała się reprezentantka Polski – Agnieszka Grzymska, która wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzowski. Trzecie miejsce na podium przypadło Tatianie Sysoevej z Rosji.
Dzięki postawie trojga zawodników: Janiaka, Grzymskiej i Żakowskiego, Polska zakończyła rywalizację w Formula Kite Europeans z medalem z każdego kruszcu. – Jestem zadowolony z wyniku. Zrealizowałem minumum, które pozwoli mi na zakwalifikowanie się do kadry w przyszłym roku – mówi Maks Żakowski, Mistrz Polski w kitesurfingu, pływający pod barwami Blue Media Team.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top