Connect with us

Stacje pogodowe dla kitesurferów

News

Stacje pogodowe dla kitesurferów

Sopocka spółka Blue Media uruchamia na wybrzeżu profesjonalne stacje pogodowe, adresowane głównie do amatorów sportów wodnych. Kitesurferzy w czasie rzeczywistym będą mogli sprawdzić warunki panujące nad Bałtykiem. Wystarczy do tego smartfon, tablet lub komputer z dostępem do Internetu. Jako pierwszą uruchomiono stację pogodową na Małym Morzu we Władysławowie. Trzy kolejne – na sopockim molo na bosmanacie, w Rewie i w Chałupach – zaczną funkcjonować w najbliższym czasie.

Stacje pogodowe montowane przez Blue Media to profesjonalne, zaawansowane technologicznie urządzenia, które z wielką precyzją przekazują informacje o panujących nad morzem warunkach. To bezprzewodowe instalacje, wyposażone w wiatromierze oraz czujniki temperatury. Wykorzystując transmisję GPRS, na bieżąco przekazują dane dotyczące temperatury powietrza, kierunku oraz siły wiatru. Za wizualizację danych odpowiadać będzie aplikacja stworzona przez programistów Blue Media. Umożliwi ona nie tylko obserwację pogody w czasie rzeczywistym, ale także udostępni dane archiwalne z ostatnich 24 godzin. Póki co dokładne pomiary pogodowe można sprawdzić we Władysławowie – na stronie pogoda.bm.pl.

Kitesurfing to sport coraz bardziej popularny i cieszę się, że pojawiają się inicjatywy, które ułatwiają życie wszystkim jego pasjonatom. Każdy miłośnik kitesurfingu jest uzależniony od prognoz pogody, w sezonie stale śledzi siłę i kierunek wiatru korzystając z serwisów podających mniej lub bardziej trafne informacje. Znam osoby, które przemierzają niekiedy kilkaset kilometrów, tylko po to, by nad Bałtykiem złapać wiatr. Teraz będą wiedzieć w którym momencie złapać go najlepiej. – mówi Tomek Janiak, Wicemistrz Świata kiterace w kategorii Masters.

Uruchomienie stacji pogodowych to część projektu realizowanego przez Blue Media, którego celem jest popularyzacja kitesurfingu w Polsce. Sopocka spółka związała się z tą dyscypliną sportu w ubiegłym roku wspierając Mistrzów Polski w kiteracingu w drodze po medale.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top