Connect with us

Wyniki Ford Kite Cup 2013 – Rewa

News

Wyniki Ford Kite Cup 2013 – Rewa

Drugie tegoroczne zawody z cyklu Ford Kite Cup rozegrane zostały w dniach 21-23 czerwca, na cyplu w Rewie. Zawody odbywały się przy wspaniałej, słonecznej pogodzie, a dzięki silnemu wiatrowi zawodnicy mogli zaprezentować swoje najlepsze triki we Freestyl`u oraz rozegrać wyścigi w drugiej głównej konkurencji Racingu. Do sportowej rywalizacji przystąpiło kilkudziesięciu kitesurferów z Polski. W tej edycji gościliśmy również międzynarodowych zawodników, reprezentujących Niemcy, Australię i Brazylię. Po raz kolejny do zawodów przystąpił Przemek Miarczyński, windsurfingowy medalista Igrzysk Olimpijskich, który przywdział koszulkę Ford Kite Cup startując w wyścigach Race.

Dzięki wyjątkowo dużej frekwencji zawodników startujących w pucharze licznie zgromadzeni kibice i plażowicze, którzy zagrzewali ich do walki mogli obserwować emocjonujące widowisko.

W konkurencji Freestyle do akcji ruszyli jako pierwsi młodzicy. Najlepiej w rundzie eliminacyjnej poradzili sobie Krzysztof Issel i debiutujący w zawodach Wiktor Kun oraz w drugiej grupie Denis Żurik i Jan Stanek. W finale, po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężył Denis Żurik, wyprzedzając Krzysztofa Issla i Wiktora Kuna.

FKC 2013- mężczyżni Race

W kategorii kobiet we Freestyl`u prym wiodła, niepokonana dotychczas, aktualna Mistrzyni Świata Karolina Winkowska, która zaprezentowała bogaty repertuar trudnych technicznie trików, wykonywanych z dużą siłą latawca. Należały do nich m.in. :”bj3”, „313”, back mobe oraz s-bend to switch. Na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Lange, a trzecie miejsce zajęła Agnieszka Grzymska, startująca również w konkurencji Race.

Wśród mastersów zaskakująco dobry poziom zaprezentowali Marcin Żadkowski i Michał Olbrychski, którzy skutecznie wylądowali większość swoich trików, w tym bardzo dynamiczne kite loopy. Szalę zwycięstwa na swoją stronę przeważył Marcin, po tym, jak wylądował nie widziane dotychczas w tej grupie Kl Hp. Trzecie miejsce zajął Filip Nazar.

W licznie reprezentowanej kategorii mężczyzn, dzięki sile wiatru ponad 20 węzłów odbyło się wiele widowiskowych pojedynków. Do najciekawszych należał hit zawodnika z Australii Alexandra Lewis – Hughes i Denisa Żurika. Doświadczony Australijczyk pokazał wiele stylowych trików z grabami, którym jednak zabrakło mocy. Natomiast Denis zaprezentował swoje najlepsze triki, które wykonywał pewnie i z dużą mocą.

Pod nieobecność, kontuzjowanego Victora Borsuka z Teamu Forda, wielokrotnego zwycięzcy pucharów pozostali zawodnicy z determinacją walczyli o zwycięstwo.

Wśród mężczyzn zwyciężył Marek Rowiński jr, przed Pawłem Kiczką i Denisem Żurikiem.

Dużą popularnością wśród kitesurferów cieszyła się druga, z głównych konkurencji Racing, w której czołowa czwórka zawodników walczyła  ramię w ramię, często zamieniając się na prowadzeniu. Wiele wyścigów rozstrzygało się prawie na linii mety, co świadczyło o wyrównanym poziomie. W miarę rozgrywanych wyścigów przewagę zyskiwał Tomek Janiak, który zwyciężył w tej konkurencji, wyprzedzając Błażeja Ożoga i Maksa Żakowskiego.  Przemek Miarczyński uplasował się na czwartym miejscu.

W kategorii kobiet zwyciężyła Agnieszka Grzymska, przed Edytą Gwizdałą i Pauliną Ziółkowską.

Trwająca inicjatywa Ligi Szkół Kitesurfingowych po raz kolejny wyłoniła zwycięską szkółkę Wake.pl

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne.

Nagrody ufundowali sponsor główny – firma motoryzacyjna Ford, a także pozostali sponsorzy: North Kiteboarding i Ion, wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Apart – dystrybutor sportowych zegarków Aztorin, dystrybutor kamer GoPro oraz producent napojów energetycznych Red Bull.

Na III etap Pucharu Polski z cyklu Ford Kite Cup zapraszamy do Łeby, w dniach 12-14 lipca.

FKC 2013- kobiety Freestyle

Więcej informacji znajdziecie na stronie WWW.fordcup.pl i fan page`u Ford Kite Cup na facebooku.

Do zobaczenia w Łebie!

Wyniki II etapu Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup:

Konkurencja Freestyle:

Kobiety:

1. Karolina Winkowska

2. Katarzyna Lange

3. Agnieszka Grzymska

4. Agnieszka Bilska

 

Mężczyźni:

1. Marek Rowiński jr.

2. Paweł Kiczka

3. Denis Żurik

4. Krzysztof Issel

Masters:

1. Michał Olbrychski

2. Marcin Żadkowski

3. Filip Nazar

4. Janusz Supiński

Młodzicy:

1. Denis Żurik

2. Krzysztof Issel

3. Wiktor Kun

4. Ryszard Sikorski

Konkurencja Race:

Mężczyźni:

1.Tomek Janiak

2. Błażej Ożóg

3. Maks Żakowski

4. Przemysław Miarczyński

 

Kobiety:

1. Agnieszka Grzymska

2. Edyta Gwizdała

3. Paulina Ziółkowska

4. Agnieszka Bilska

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top