Connect with us

Rusza Ford Kite Cup 2013 w Łebie

News

Rusza Ford Kite Cup 2013 w Łebie

W weekend 12-14 lipca do Łeby zjedzie czołówka polskich zawodników kitesurfingowych, aby stoczyć zaciętą walkę na otwartym morzu w dwóch głównych konkurencjach Freestyle i Racing.

Po zawodach w Chałupach i w Rewie, w rankingu Freestyle prowadzą zwycięzcy ostatniego etapu, Mistrzyni Świata PKRA Karolina Winkowska oraz Marek Rowiński jr. Karolina ponadto zajęła niedawno drugie miejsce na Pucharze Świata, rozgrywanym pod koniec czerwca na Sycylii. We Freestyle’u młodzików przoduje Denis Żurik, świeżo utytułowany zdobywca brązowego medalu na Pucharze Świata Juniorów PKRA w Hiszpanii. Na prowadzeniu w Racingu znajdują się Agnieszka Grzymska i Błażej Ożóg, którzy z powodzeniem reprezentowali Polskę na zakończonych właśnie Mistrzostwach Europy w Niemczech, plasując się w ścisłej czołówce wraz z innym polskim zawodnikiem, Maksem Żakowskim. Do rozgrywek Ligii Szkół Kitesurfingowych wciąż dołączają nowe szkoły wraz ze swoimi reprezentantami, aktualnie prowadzi szkoła Wake.pl.

FKC 2013 2-leba

Zawody w Łebie zapowiadają się bardzo emocjonująco, a otwarte wody Bałtyku po raz kolejny zweryfikują umiejętności zawodników na zafalowanym akwenie. Wszyscy mają nadzieję, że w Łebie, jak co roku, dopisze mocny  wiatr i słoneczna pogoda!

Sponsorem głównym zawodów jest firma motoryzacyjna Ford. Nagrody ufundowali również North Kiteboarding i Ion , wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Apart – dystrybutor sportowych zegarków Aztorin oraz dystrybutor kamer GoPro. Skrzydeł zawodnikom i kibicom dodaje Red Bull.

Zapraszamy na fan page Ford Kite Cup na facebooku oraz na www.fordcup.pl.

Nie może Was zabraknąć w Łebie!

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top