Connect with us

Ford Kite Cup 2013 – terminy

News

Ford Kite Cup 2013 – terminy

Znamy już kalendarz zawodów Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup w sezonie 2013!

Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu oficjalnie potwierdziło terminy zawodów pucharu Polski!

Puchar zostanie rozegrany tradycyjnie w dwóch konkurencjach: Race i Freestyle. Sezon zaczynamy już na początku maja wyścigami Race w Szczecinie, organizowanymi przez Klub Sportowy Dobra Marina. Zwieńczeniem sezonu będą Mistrzostwa Polski Ford Kite Cup w Jastarni, ostatnie zawody z cyklu Ford Kite Cup, zaliczane do klasyfikacji pucharu Polski Freestyle i Race.

Cały kalendarz pucharu wygląda następująco:

  • 2-4 maja, Szczecin – Race
  • 17-19 maja, Ford Kite Cup Chałupy – Race, Freestyle
  • 7-8 czerwca, Mielno – Race
  • 21-23 czerwca, Ford Kite Cup Rewa – Race, Freestyle
  • 12-14 lipca, Ford Kite Cup Łeba – Race, Freestyle
  • 15-18 sierpnia, Ford Kite Cup Jastarnia – Race, Freestyle (Mistrzostwa Polski)

FKC- Karolina Winkowska i Victor Borsuk 11

Podczas zawodów w konkurencji Freestyle będzie można podziwiać efektowne skoki zawodników Teamu Forda: Karoliny Winkowskiej, aktualnej Mistrzyni Świata PKRA, oraz Victora Borsuka, wieloletniego Mistrza Polski Ford Kite Cup.

Oprócz zawodów pucharu Polski, w sezonie 2013 odbędą się także znane już wszystkim zawody na zachodnim wybrzeżu, Summer Kite Festiwal, 23-25 sierpnia w Międzyzdrojach.

Kultowe zawody Loosers Contest w formie luźnego jam’u zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów, planowane są  jak zawsze na ostatni weekend wakacji (31 sierpnia) w Chałupach, na kempingu Ekolaguna.

Dodatkowo rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Wave. Zawody te odbędą się między lipcem a wrześniem „na prognozę”, czyli w sprzyjających warunkach wiatrowych i przy odpowiednim zafalowaniu morza. Termin zostanie podany na około tydzień przed zawodami, ale organizatorzy zapewniają, że nie będzie on kolidował z PP w Kitesurfingu i PP Formuły Windsurfing. Komunikaty dotyczące zawodów będzie można śledzić na stronie PSKite, www.pskite.pl.

Dobrą wiadomością dla osób ścigających się w Racingu jest możliwość startu w Pucharze Polski Formuły Windsurfing. Dzięki współpracy PSKite z PSW (Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu), zawodnicy mogą wystartować w aż 10 imprezach pucharu Polski i trenować na trasach Formuły. Jedyny wymóg uczestnictwa to zgłoszenie się przynajmniej 3 zawodników Kite Race na każdych z zawodów. Terminarz i szczegóły organizacyjne znajdują się na stronie stowarzyszenia, www.psw.org.pl.

Jak widać, w tym roku cykl Pucharu Polski Ford Kite Cup rozrasta się o nowe zawody dzięki zaangażowaniu Klubu Dobra Marina. Kalendarz wszystkich zawodów w sezonie 2013 jest tak atrakcyjny, że każdy zawodnik na pewno znajdzie coś dla siebie, wybierając spośród wielu imprez i terminów.

W nadchodzącym sezonie życzymy wszystkim entuzjastom kiteboardingu dużo wiatru i słońca, a zawodnikom sukcesów zarówno w zawodach na polskim podwórku, jak i na arenie międzynarodowej!

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top