Connect with us

Jeszcze tylko tydzien do mistrzostw w kitesurfingu i windsurfingu

News

Jeszcze tylko tydzien do mistrzostw w kitesurfingu i windsurfingu

Już za tydzień, 26 lipca br, w Sopocie rozpoczną się Mistrzostwa Europy Kitesurfingu i Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Formula Windsurfing. Między polskimi zawodnikami staną gwiazdy światowego formatu, takie jak trzykrotna Mistrzyni Świata klasy Formula Marta Hlavaty.

W dniach 26-30 lipca w Sopocie odbędzie się walka między największymi sławami kitesurfingu i windsurfingu podczas – ERGO HESTIA CUP. W tym roku w ramach imprezy rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Kitesurfingu i Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Formula Windsurfing. Będą to pierwsze w Polsce zawody, w których obok najlepszych windsurferów, na wodach zatoki Gdańskiej będą rywalizowali także mistrzowie kitesurfingu. To dwie niezwykle atrakcyjne klasy żeglarskie, które walczą o miano dyscypliny olimpijskiej na nadchodzących Igrzyskach w Rio de Janeiro.

Emocji na pewno nie zabraknie. Zawodnicy rywalizować będą nie tylko o punkty w Pucharze Świata i medale Mistrzostw Polski i Europy, ale również o nagrody pieniężne, które łącznie wyniosą 14 000 euro. Przy sprzyjających warunkach przynajmniej część trasy zostanie ustawiona obok sopockiego molo. Start w zawodach zapowiedziała już między innymi Marta Hlavaty, która po urodzeniu bliźniaków przygotowuje się do powrotu na deskę windsurfingową. – W tym sezonie wracam na deskę po rocznej przerwie. Teraz mam już dwóch wspaniałych synków i ukochanego męża. W dniu dzisiejszym trudno mi oceniać swoje szanse na ten sezon. – opowiadała o swoich przygotowaniach trzykrotna Mistrzyni Świata klasy Formula Windsurfing. – Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Sopocie między 26-30 lipca będą bardzo ciekawym wydarzeniem. Po raz pierwszy połączone zostały zawody Formuły Windsurfing z Kitesurfingiem. Myślę, że będzie na co popatrzeć, dlatego już teraz wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do Sopockiego Klubu. Ja mam nadzieję dojść do formy na tyle, żeby walczyć o podium – dodała Marta Hlavaty.

Warto podkreślić, że tegoroczne zawody ERGO HESTIA CUP to nie tylko czysto żeglarskie emocje. Dla kibiców SKŻ Hestia Sopot, który jest organizatorem imprezy, przewidziano dodatkowe atrakcje. Na sopockiej plaży powstanie Strefa Kibica, gdzie najmłodsi za darmo będą mogli doskonalić swoje umiejętności windsurfingowe. Organizowane będą tam również konkursy i zawody sportowe, miedzy innymi plażowa gra w Twister oraz turniej siatkówki. Tutaj będzie można też porozmawiać z zawodnikami oraz na bieżąco obserwować rywalizację. Przy samym molo stanie również telebim, na którym prezentowane będą wywiady oraz najciekawsze fragmenty wyścigów z każdego dnia.

Więcej na temat zawodów można przeczytać na www.ergohestiacup.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top