Connect with us

Zakonczono III etap Ford Kite Cup 2011

News

W dniach 15 – 17 lipca rozegrany został III etap zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup. Do Łeby zjechali zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, aby walczyć o miano najlepszych kitesurferów. Regaty odbywały się w popularnej nadmorskiej miejscowości Łeba, co zapewniło dobrą frekwencję wśród obserwatorów zawodów. Głównymi konkurencjami był Freestyle i Racing, oceniane według zasad IKA ( International Kiteboarding Association ) obowiązujących na zawodach międzynarodowych. W tych zawodach we Freestyle kobiet zwyciężyła Karolina Winkowska, zawodniczka Teamu Forda, pokonując Michalinę Laskowską i Katarzynę Lange. Wśród mężczyzn wygrał zwycięzca ostatniego etapu zawodów, Victor Borsuk. Pokonał on kolejno Tomka Dakterę, Wojtka Issela, Filipa Porzucka i Pawła Kiczkę.

FKC_Leba_11

W kategorii Młodzicy pierwsze miejsce zdobył Wojtek Issel, przed Denisem Żurikiem i Krzysztofem Isselem.

Wśród Masterów zwyciężył Tomek Janiak, 2 miejsce zdobył Michał Olbrychski, a 3 miejsce zdobył Andrzej Fal.

W Racingu najlepszy okazał się Tomek Janiak, który pokonał kolejno Błażeja Ożoga, Filipa Porzucka, Maxa Żakowskiego, Adama Szymańskiego oraz Dominika Glogera.

Przed nami jeszcze jedna edycja Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup: 13 – 15 sierpnia Jurata (Mistrzostwa Polski)

Ostatnie zawody Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w Juracie będą miały po raz pierwszy rangę pojedynczej eliminacji do Mistrzostw Świata.

Poniżej wyniki z konkurencji Freestyle i Race na Ford Kite Cup w Łebie:
Freestyle-Mężczyźni:
1. VICTOR BORSUK (FORD, DIVERSE, BURN, AAMEN, NAISH, DAKINE)
2. TOMASZ DAKTERA (OZONE, XENON BOARDS)
3. WOJTEK ISSEL ((NORTH, VENTO)
4. FILIP PORZUCEK (OZONE, DAKINE, 77 PROJECT, EPINEPHRINE)
5. PAWEŁ KICZKA (AIRUSH)
6. DENIS ŻURIK (CORE)
7. MARCIN KOLANKO
7. KRZYSZTOF ISSEL

Freestyle-Kobiety:
1. KAROLINA WINKOWSKA (FORD, SLINGSHOT, ROXY)
2. MICHALINA LASKOWSKA (OZONE, XENON, RED SEA MONKYES)
3. KATARZYNA LANGE

Freestyle-Młodzicy:
1. WOJTEK ISSEL (NORTH, VENTO)
2. DENIS ŻURIK(CORE)
3. KRZYSZTOF ISSEL

Freestyle- Masters:
1. TOMASZ JANIAK (RRD.IT, ABCSURF.PL, CHILLYTILLY.PL, TSHOTSH)
2. MICHAŁ OLBRYCHSKI
3. ANDRZEJ FAL (INVESTFAL NIERUCHOMOŚCI)

Race:
1. TOMASZ JANIAK ((RRD.IT, ABCSURF.PL, CHILLYTILLY.PL, TSHOTSH)
2. BŁAŻEJ OŻÓG (NORTH, ETISOFT, HONDA, ION)
3. FILIP PORZUCEK (OZONE, DAKINE, 77 PROJECT, EPINEPHRINE)
4. MAX ŻAKOWSKI (CABRINHA)
5. ADAM SZYMAŃSKI (CORE KITES)
6. DOMINIK GLOGIER

Race- Masters:
2. LESZEK MRÓZ (TRANS-KRUSZ BERGERAT HONNDYEUR)
3. ANDZREJ OŻÓG (NORTH, PROFISTYLE, ETISOFT)

Serdecznie zapraszamy na zawody Ford Kite Cup do Juraty! Więcej informacji jest dostępnych na oficjalnej stronie zawodów www.fordcup.pl