Connect with us

II Etap Pucharu Polski w Kitesurfingu

News

II Etap Pucharu Polski w Kitesurfingu

W dniach 23 – 26 czerwca rozegrany zostanie II etap zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup. Tym razem zgłoszeni zawodnicy i zawodniczki spotkają się na cyplu w miejscowości Rewa, aby tam rywalizować o miano najlepszych kitesurefrów w Polsce. Głównymi konkurencjami wszystkich zawodów w tym roku są Freestyle i Racing, oceniane według zasad IKA ( International Kiteboarding Association ) obowiązujących na zawodach międzynarodowych.

Kolejnymi konkurencjami rozgrywanymi w ramach Ford Kite Cup, w zależności od warunków pogodowych będą: Long Distance, Big Air/ Best Trick., Wave i Kiteloop. Dodatkowo planowane są: Wakeboard i popisy zręcznościowe zawodników na kiteroomingu i batucie.

Za nami już pierwsze, tegoroczne zawody należące do punktacji Pucharu Polski Ford Kite Cup, które odbyły się 14 -16 maja w Chałupach, na półwyspie Helskim. Były to zawody inaugurujące sportowy sezon kitesurfingowy w Polsce. Do zawodów przystąpiło około 30 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Wśród nich wystartowało dwoje czołowych polskich kitesurferów, z Teamu Forda: Karolina Winkowska (21 lat) i Victor Borsuk (22 lata). W konkurencji Freestyle, w kategorii kobiety puchar Polski zdobyła Karolina Winkowska. Wśród mężczyzn wygrało ex equo 8 zawodników: Victor Borsuk, Paweł Kiczka, Łukasz Ceran, Tomasz Daktera, Filip Porzucek, Tomasz Janiak, Marek Rowiński oraz Wojtek Issel. W Racingu zwyciężył Błażej Ożóg.

fordkitecuo11_rewaW tegorocznym Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Ford Kite Cup pula wszystkich nagród wynosi 95 000 PLN (w tym 45 000 PLN stanowią nagrody pieniężne, a wartość nagród rzeczowych wynosi 50 000 PLN).

Plan zawodów w Rewie:
1 dzień zawodów
8:00 – 9:30 Rejestracja zawodników
10:00 – 10:30 Skippers meeting oraz losowanie grup
10:30 – 19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

2 dzień zawodów:
9:00 – 9:30 Skippers meeting
9:30 – 19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji
19:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

3 lub 4 dzień zawodów: Dzień rezerwowy zawodów

Więcej informacji jest dostępnych na oficjalnej stronie zawodów www.fordcup.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top