Connect with us

Ford Kuga dla najlepszych polskich kitesurferów

News

W miniony weekend, podczas pierwszej edycji, inaugurującej tegoroczne zawody o Puchar i Mistrzostwo Polski Ford Kite Cup firma Ford Polska przekazała kluczyki do dwóch samochodów Ford Kuga najlepszym polskim zawodnikom kitesurfingowym, aktualnym Mistrzom Polski – Karolinie Winkowskiej i Victorowi Borsukowi.

Karolina Winkowska w tym roku, w kwietniu zajęła 2 miejsce na zawodach Pucharu Świata PKRA we Francji, gdzie zmierzyła się z najlepszymi zawodniczkami kitesurfingowymi na świecie. W 2010 roku w końcowym rankingu Pucharu Świata międzynarodowej organizacji PKRA uplasowała się na 3 miejscu wśród kobiet.

Victor Borsuk jest najlepszym polskim zawodnikiem i 4-krotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski. W zeszłym roku, w klasyfikacji ogólnej w Pucharze Europy organizacji KTE zajął 5 miejsce w międzynarodowym rankingu.

fort_kuga1

Podobnie, jak w ubiegłym roku, tych dwoje zawodników zostało wybranych, aby reprezentować Team Forda na krajowych i zagranicznych zawodach. Do dyspozycji otrzymali dwa samochody Ford Kuga z napędem na cztery koła, aby komfortowo i na czas mogli dojeżdżać na regaty.

Firma Ford Polska od sześciu lat jest sponsorem tytularnym i pomysłodawcą największej i najbardziej prestiżowej imprezy kitesurfingowej w Polsce, znanej pod nazwą Ford Kite Cup, energetycznie napędzanej przez Red Bulla. Od 2007 roku sponsoruje wyróżniających się młodych zawodników kitesurfingowych, należących do Teamu Forda: Karolinę Winkowską (21 lat) i Victora Borsuka (22 lat).

W tegorocznym Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Ford Kite Cup pula wszystkich nagród wyniesie 95 000 PLN (w tym 45 000 PLN stanowić będą nagrody pieniężne, a wartość nagród rzeczowych wyniesie 50 000 PLN).
Głównymi konkurencjami wszystkich zawodów będą Freestyle i Racing, oceniane według zasad IKA ( International Kiteboarding Association ) obowiązujących na zawodach międzynarodowych.