Connect with us

Red Bull Storm Chase 2014

News

Red Bull Storm Chase 2014

Czterech najlepszych na świecie windsurferów stawiło czoła wodom Oceanu Atlantyckiego i ujarzmiło sztorm, który 8 i 9 lutego zaprezentował swoje oblicze u wybrzeży Kornwalii. Najlepszym zawodnikiem okazał się Thomas Traversa (FRA)! Prócz niego w finałowej, trzeciej misji Red Bull Storm Chase wzięło udział 3 surferów – Marcilio Browne (BRA), Dany Bruch (GER) oraz Leon Jamaer (GER). Siła sztormu była imponująca, wiatr w porywach osiągał aż 70 węzłów, poddając umiejętności deskarzy ciężkiej próbie!

redbull-storm-chase-2014-4

redbull-storm-chase-2014-5

Misja Red Bull Storm Chase zakończyła swoją finałową fazę. Do tej pory zawodnicy mieli okazję wspołzawodniczyć ze sobą, pływając w najcięższych sztormowych warunkach, panujacyh na kuli ziemskiej. Pierwszy etap odbył się w Irlandii, kolejnym przystankiem była Tasmania, która wyłoniła finalistów. W Kornwalii odbyła się ostatnia faza projektu – finał Red Bull Storm Chase, który wyłonił najlepszego na świecie łowcę sztormów!

WYNIKI
1. Thomas Traversa (FRA)
2. Marcilio Browne (BRA)
3. Leon Jamaer (GER)
4. Dany Bruch (GER)

redbull-storm-chase-2014-3

Sędziowie oceniali wyczyny zawodników w skali od 1 do 10. Pod uwagę brany był styl pływania na fali oraz tricki wykonywane podczas skoków. Misja Red Bull Storm Chase trwała od stycznia 2013 roku. W pierwszym etapie startowało 10 surferów wyłonionych w drodze głosowania internetowego. Podczas drugiego przystanku tylko 6 półfinalistów rywalizowało ze sobą, by w finale można było podziwiać 4 wybitnych windsurferów, walczących o miano najlepszego z najlepszych!

Więcej informacji na www.redbullstormchase.com

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top