Connect with us

II etap Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup fueled by Burn

News

II etap Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup fueled by Burn

W dniach 3 – 5 czerwca rozpocznie się II etap zawodów w kitesurfingu Ford Kite Cup 2010 fueled by Burn. Tym razem zgłoszeni zawodnicy i zawodniczki spotkają się na cyplu w miejscowości Rewa, aby tam zaprezentować swoje najlepsze triki we Freestyle. Właśnie Freestyle jest główną konkurencją pucharu, ocenianą według zasad obowiązujących na światowych zawodach PKRA. Kolejnymi konkurencjami rozgrywanymi w ramach Ford Kite Cup fueled by Burn, w zależności od warunków pogodowych będą: Long Distance, Big Air/ Best Trick., Wave i Kiteloop. Dodatkowo planowane są: Wakeboard i pojedynek kitesurfingowy oraz popisy zręcznościowe zawodników na kiteroomingu i batucie.

Za nami już pierwsze, tegoroczne zawody należące do punktacji Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup fueled by Burn, które odbyły się w majowy weekend 14 -16 maja w Chałupach, na półwyspie Helskim. Były to zawody inaugurujące cały sezon kitesurfingowy w Polsce. Do zawodów przystąpiło około 30 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Wśród nich wystartowało czterech czołowych polskich kitesurferów, którzy razem tworzą Team Forda: Karolina Winkowska (20 lat), Wiktoria Boszko (22 lata), Victor Borsuk (21 lat) i Janek Korycki (22 lata).

Po pierwszej turze zawodów wśród kobiet prowadzi Karolina Winkowska, przed Joanną Litwin i Wiktorią Boszko. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się po raz kolejny zeszłoroczny zdobywca pucharu Victor Borsuk, przed Łukaszem Ceranem i Markiem Rowińskim jr. W kategorii masters najlepiej zaprezentował się Tomek Lebecki, a wśród juniorów prowadził Michał Maciejewski.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top