Connect with us

II etap 7 edycji Ford Kite Cup 2012

News

II etap 7 edycji Ford Kite Cup 2012

Już 7 czerwca w Rewie rozpocznie się II etap ogólnopolskich zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2012. Drugie w tym sezonie zawody z cyklu Ford Kite Cup rozegrane zostaną w dniach 7 – 10 czerwca w miejscowości Rewa nad Zatoką Pucką.

W nadchodzących zawodach, tak jak w całym pucharze, planowane są dwie główne konkurencje: Freestyle i Racing, a przy sprzyjających warunkach wiatrowych także Kiteloop, Best Trick czy Expression.

Tym razem na zawodach nie zabraknie najlepszej polskiej zawodniczki z Teamu Forda – Karoliny Winkowskiej. W czasie pierwszego etapu zawodów Ford Kite Cup rozegranych w maju, Karolina startowała w Pucharze Świata PKRA (Professional Kiteboard Riders Association) w Holandii gdzie zajęła III miejsce.

W Rewie zobaczymy także Victora Borsuka z Teamu Forda, wielokrotnego Mistrza Polski, który zwyciężył w konkurencji Freestyle w pierwszym etapie zawodów Ford Kite Cup rozegranych w Chałupach.

Podczas pierwszych tegorocznych zawodów w Chałupach do walki stanęło 41 kitesurferek i kitesurferów z całej Polski. Jest to również nowy rekord ogólnopolskich zawodów. Dzięki sprzyjajacej pogodzie już pierwszego dnia udało się rozegrać trzy wyścigi w Racingu oraz całą pojedynczą i podwójną eliminację w konkurencji Freestyle. Drugiego dnia zawodów rozegrano jeszcze 4 wyścigi w konkurencji Racing.

W trakcie uroczystego rozdania nagród poznaliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii.

 

W konkurencji Racing najlepszą kobietą okazała się debiutująca w tym roku Agnieszka Grzymska, która wygrała z Edytą Gwizdałą, Marceliną Wiśniewską i Olą Pokropińską. Wśród mężczyzn, zarówno w kategorii Open, jak i Masters, zwyciężył Tomek Janiak. Drugie miejsce zajął zeszłoroczny Mistrz Polski w konkurencji Racing Błażej Ożóg, wyprzedzając Marka Rowińskiego seniora, który ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Wśród kobiet w konkurencji Freestyle triumfowała Kasia Lange, przed Natalią Grabowską i Agnieszką Grzymską. Po zaciętym finałowym boju Victora Borsuka z Markiem Rowińskim juniorem, sędziowie musieli uznać wyższość Victora i wygrał on Freestyle w kategorii Open. Drugie miejsce w tej konkurencji zajął Marek Rowiński junior, a trzecie miejsce zdobył Tomek Daktera. W kategorii Masters zwyciężył Marcin Żadkowski, a wśród Młodzików triumfował Wojtek Issel.

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne oraz rzeczowe ufundowane przez firmy Ford, North Kiteboarding, Ion, Ipanema oraz Red Bull.

 

Plan zawodów:

1 dzień zawodów 7 czerwca

8:00 –   9:30 Rejestracja zawodników

10:00 – 10:30 Skippers meeting oraz losowanie grup

10:30 – 19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

 

2 dzień zawodów  8 czerwca

9:00 –   9:30 Skippers meeting

9:30 – 19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

19:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

 

3 i 4 dzień zawodów 9 i 10 czerwca

Dni rezerwowe zawodów

 

Więcej informacji na stronie zawodów www.fordcup.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top