Connect with us

7 edycja Pucharu Polski w Kitesurfingu Ford Kite Cup 2012

News

7 edycja Pucharu Polski w Kitesurfingu Ford Kite Cup 2012

Już 19 maja w Chałupach  rozpocznie się 7 cykl zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2012. Pierwsze tegoroczne zawody Ford Kite Cup 2012 rozegrane zostaną na Zatoce Puckiej, w Chałupach, na kempingu Chałupy III.

Pula wszystkich nagród w tegorocznym Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Ford Kite Cup wyniesie 105 000 PLN (w tym 40 000 PLN stanowić będą nagrody pieniężne, a wartość nagród rzeczowych wyniesie 65 000 PLN).

Głównymi konkurencjami zaplanowanymi podczas zawodów są Freestyle i Racing, oceniane według zasad IKA ( International Kiteboarding Association ) obowiązujących na  zawodach międzynarodowych. Freestyle to konkurencja polegająca na wykonaniu najefektowniejszych, punktowanych ewolucji w powietrzu. Racing natomiast to regaty, w czasie których liczy się jak najszybsze pokonanie wyznaczonej trasy.

Konkurencjami dodatkowymi rozgrywanymi na zawodach będą: Kiteloop, Best Trick, Sliders, Expression oraz Wave. W tym roku zapowiedziano również konkurencje eksperymentalne takie, jak Slalom i Pojedynek.

Ford-Kite-Cup-2012

Pomysłodawcą oraz sponsorem głównym zawodów jest firma motoryzacyjna Ford, która od lat wspiera tą widowiskową i emocjonującą dyscyplinę sportu. Red Bull energetycznie napędza zawodników oraz publiczność śledzącą zmagania sportowców. W tym roku nagrody rzeczowe ufundowali North Kiteboarding i Ion wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego oraz dystrybutor klapek plażowych produkowanych w Brazylii kultowej marki Ipanema.

Podczas tegorocznego cyklu Ford Kite Cup zaplanowane zostały cztery edycje Pucharu Polski oraz  Mistrzostwa Polski, które rozgrywane będą według poniższego kalendarza:

19 – 21 maja Chałupy

7 – 10 czerwca Rewa

20 – 22 lipca Łeba

17 – 19 sierpnia Jastarnia (Mistrzostwa Polski)

 

Kitesurfing zwany również kiteboardingiem zdobywa w Polsce i na świcie coraz więcej zwolenników. Ogłoszoną w maju decyzją członków Rady Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej (ISAF), kiteboarding znalazł się w programie najważniejszej sportowej imprezy na świecie.

W 2016 roku podczas igrzysk olimpijskich  w Rio de Janeiro będzie po raz pierwszy rozgrywany razem z innymi klasami żeglarskimi.

O popularności tej dyscypliny świadczy duża frekwencja na polskich zawodach Ford Kite Cup, które gromadzą każdorazowo około 50 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Do grona najlepszych zawodniczek we Freestyle zalicza się Karolina Winkowska i Joanna Litwin, kolejno trzecia i czwarta na świecie w 2011 roku, według rankingu IKA. Victor Borsuk wielokrotny triumfator Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup w konkurencji Freestyle.

W Racingu do najlepszych zawodników należą Błażej Ożóg oraz Tomek Janiak, zajmujący szóste i ósme miejsce na świecie w 2011 roku.

Wszystkich tych utytułowanych kitesurferów spotkać będzie można na polskich zawodach Ford Kite Cup.

Serdecznie zapraszamy!

 

Plan zawodów:

1 dzień zawodów 19 maja

8:00 –   9:30 Rejestracja zawodników

10:00 – 10:30 Skippers meeting oraz losowanie grup

10:30 – 19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

2 dzień zawodów 20 maja

9:00 –   9:30 Skippers meeting

9:30 – 19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

19:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

 

3 dzień zawodów 21 maja

Dzień rezerwowy zawodów

 

Więcej informacji na stronie zawodów www.fordcup.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top