Connect with us

Summer Kite Festival Miedzyzdroje 2010

News

Summer Kite Festival Miedzyzdroje 2010

W weekend 20-22 sierpnia Międzyzdroje zapraszają na plażę przy Hotelu Amber Baltic, która już po raz czwarty wypełni się kolorowymi latawcami i doskonałą muzyką. Jak co roku wszystkich wypoczywających w letniej stolicy Pomorza Zachodniego czeka podziwianie widowiskowych zmagań zawodników kitesurfingu, konkursy, instruktarzowe pokazy pływania z żaglem oraz wieczorna zabawa w formule wielkiego Beach Party. W tym roku na scenie przy Promenadzie Gwiazd wystąpią Afromental, Marika i Skambomambo.

Impreza Summer Kite Festival (dotychczas organizowana jako Sea&Sky Festival) to już czwarta edycja zawodów kitesurfingowych połączonych z zabawą na plaży i wieczornymi koncertami. Organizatorzy zdecydowali się na zmianę nazwy ze względu na chęć odświeżenia wizerunku i pokreślenie wakacyjnego charakteru imprezy, jak również duże zaangażowanie miasta Międzyzdroje.

W tym roku zawodnicy zmierzą się w takich konkurencjach jak downloop i hang time (zawody w jak najdłuższym skoku – najlepsi utrzymują się w powietrzu nawet 13 sekund), race (równoczesny wyścig wszystkich zawodników) oraz wake. Organizatorzy przewidują również alternatywne konkurencje bezwiatrowe, takie jak kiteroom, batut czy plażowa wersja wake’a. Obecność światowej czołówki kite’owców gwarantuje niezapomniane wrażenia. Jednak festiwal jest okazją do doskonałej zabawy nie tylko dla zawodników. Wszyscy plażowicze, poza podziwianiem podniebnych wyczynów kitesurfingowych, będą mogli wziąć udział w pokazach instruktarzowych i testach sprzętu oraz spróbować swoich sił w szkółce kitesurfingu. Na wszystkich wypoczywających w Międzyzdrojach czekają również konkursy i zawody w siatkówce plażowej. Kulminacją każdego wieczoru, jak przystało na kulturę surfingową, będzie impreza w klimacie Beach Party, przepełniona doskonałą muzyką. Spędzenie tego weekendu w Międzyzdrojach to doskonały sposób na pożegnanie wakacji i zabawę w letnich promieniach słońca.

Więcej informacji udziela:
Ilona Sawicka – ilona@kitefestival.pl, tel. 600 230 999

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

More in News

To Top