Connect with us

Zakończyły sie Mistrzostwa Polski w kitesurfingu

News

ford-kite-cup-2016

Między 11 a 15 sierpnia w Jastarni na Półwyspie Helskim odbyły się Mistrzostwa Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2016. W kategorii freestyle zwyciężył Marek Rowiński. Tytuł Wicemistrza Polski zdobył Victor Borsuk, który już 10. raz w karierze stanął na podium. Trzecie miejsce zajął Denis Żurik.

W miniony weekend w Jastarni, nadmorskim kurorcie na Półwyspie Helskim, miał miejsce największy święto sportów wodnych Ford Kite Cup, podczas którego rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kitesurfingu. Dzięki sprzyjającej pogodzie, odbyły się wszystkie zaplanowane starty. Jedną z najciekawszych konkurencji był freestyle – pojedynek, w którym dwóch zawodników wpływa do strefy między czterema bojami i walczy ze sobą wykonując efektowne ewolucje. Punktowana jest technika, swoboda, jaką kitesurfer wykazuje się w powietrzu i sposób, w jaki ląduje na wodzie.

– Polskie wybrzeże charakteryzuje się bardzo zmienną pogodą, jednak dopisało nam szczęście. Przez całe zawody świeciło słońce, a wiatr wiał wystarczająco mocno, aby dać się mu porwać – relacjonuje Victor Borsuk, zawodnik pływający w barwach Virgin Mobile.

Tytuł Mistrza Polski trafił do Marka Rowińskiego, natomiast Wicemistrzem został Victor Borsuk, który nieprzerwanie od 10 lat zajmuje miejsce na podium tego konkursu. W swojej karierze tytuł Mistrza Polski zdobywał już siedem razy.

– Mój pierwszy dzień zawodów był bardzo udany. Wygrałem każde starcie, pomimo kontuzji kręgosłupa. Finał rozegraliśmy następnego dnia z Markiem Rowińskim, który tym razem okazał się lepszy. Spędziłem świetny czas na zawodach i jestem zadowolony z wyniku. W przyszłym roku będę mógł ponownie zawalczyć o tytuł – podsumował Borsuk.