Connect with us

Zakończono pierwszą edycję Ford Kite Cup 2014

News

Kolejne podium Pucharu Polski w Kitesurfingu dla Maksa Żakowskiego, zawodnika Blue Media Team. Żakowski po zawodach w Chałupach (23-25 maja) znowu stanął na najwyższym stopniu, wygrywając łącznie aż 11 z 13 wyścigów i deklasując rywali. Dzięki temu zwycięstwu Żakowski umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej. Z kolei drugi z zawodników Blue Media Team – Tomek Janiak, v-ce mistrz świata Masters w kategorii kiterace – dopłynął do mety raz na drugiej pozycji i aż dziewięciokrotnie zajmował 3. miejsce.

ford-kite-cup-14-chalupy

Chałupy były pierwszym przystankiem Pucharu Polski w Kitesurfingu Ford Kite Cup 2014. Pogoda okazała się łaskawa dla zawodników: wiatr wiał z siłą 13-19 węzłów, a wysoka temperatura powietrza i ciepła woda umożliwiły kitesurferom pełne rozwinięcie swoich możliwości.

W Chałupach rozegrano m.in. zawody we freestyle’u. W kategorii młodzików tryumfował Denis Żurik, drugie miejsce zajął Krzysztof Issel, a na ostatnim stopniu podium stanął Maice Dittrich. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna była Karolina Winkowska, za nią na kolejnych miejscach uplasowały się Natalia Grabowska i Agnieszka Grzymska. Wśród mężczyzn we freestyle’u dominował Marek Rowiński przed Victorem Borsukiem, a trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Isselowi. W kategorii freestyle Masters najbardziej efektownie zaprezentował się Dariusz Ziomek, za nim znaleźli się Marcin Żadkowski oraz Filip Nazar. Wreszcie w kategorii race tryumfował Maks Żakowski przed Błażejem Ożogiem (2. miejsce) oraz Tomkiem Janiakiem (3. miejsce).

– Drugi przystanek i drugie zwycięstwo. To oczywiście wymarzona statystka, ale nie podpalam się zbytnio, bo przed nami przecież jeszcze 5 etapów, więc sytuacja może się zmienić – mówił po zwycięstwie w Chałupach Maks Żakowski – Pierwszego dnia wiało dość mocno. Kajtowcy z małymi latawcami mieli pewne problemy… Z kolei drugi dzień przyniósł mniejszy wiatr, przez co trzeba było wykazać się większą techniką. Na szczęście mi się jakoś udało i nie miałem większych problemów na wodzie – przyznał Żakowski, który drugiego dnia wygrał wszystkie z pięciu wyścigów.
Kolejny etap Pucharu Polski w Kitesurfingu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca w Świnoujściu